Helena Rizzo

Istorijos, kurios dar laukia būti atrastos.

Visame pasaulyje žinomai virtuvės šefei Helena Rizzo pasaulis turi būti atviras, pasirengęs tobulėti, kai norima kūrybiškai save įgyvendinti. Ji tiki, kad įkvėpimo galima rasti visur, jeigu tik tinkamai pažiūrėsi.

Esu įsitikinusi, kad galima sukurti net labiausiai neįtikėtinus dalykus, jeigu myli savo darbą ir darai tai iš visos širdies.”

Helena Rizzo, visame pasaulyje pripažinta virtuvės šefė

San Paulo mieste įsikūrusiame Helenos restorane “MANÍ” braziliška virtuvė susilieja su europietiška. Naudodama šių daugialypių kultūrų sintezę ir patirtį ji paklūsta savo aistrai kaskart naujai sužavėti savo svečius.

Įkvėpta pasaulio

“Mane gali įkvėpti patiekalo sudedamoji dalis arba kelionė. Net skaitomoje knygoje galiu atrasti kažką įdomaus – taip gimsta idėja naujam patiekalui.”

Helena visada troško pamatyti pasaulį, patirti naujų dalykų ir atrasti išskirtinę savo gyvenimo meilę. Visur gebėdama atpažinti natūralų grožį, pradėjusi savo kelią nuo architektūros studijų ir modelio darbo, ji pasuko link didžiosios gyvenimo aistros – maisto gaminimo. Brazilų kilmės moteris gyveno ir dirbo įvairiuose Europos miestuose, kur sėmėsi vertingos patirties – ne tik virtuvėje, bet ir gyvenime.

“Visa širdimi tikiu, … kad kartu mes galime sukurti nuostabius dalykus.”

Virtuvės šefas susitinka su menininku

Helena ir Azuma

Heleną įkvepia skirtingos kultūros, ji taip pat žavisi Japonija ir japonų virtuve, o darbas su vaizduojamojo meno kūrėju Azuma Makoto jai “siejasi su japonų virtuve.” Virtuvės meistrę sužavėjo Makoto gebėjimas natūralų gėlių grožį išsaugoti lede. Jiems bendradarbiaujant, Helena troško sukurti patiekalą, kuris sustabdytų akimirką, ištirpdytų tikrovę ir skatintų patirti išskirtinį jausmą.

 

Kai tikslus laikas visų svarbiausias: Generation 7000 orkaitė

Ruošiant maistą, laikas yra lemiamas veiksnys. Ar tai laikas, reikalingas pagaminti tam tikrą maisto produktą, ar laikas, kurį svečias laukia savo patiekalo – jis turi būti tiksliai apskaičiuotas. Būtent ši Generation 7000 orkaitės savybė sužavėjo Heleną. Pagaliau ji gali visiškai pasikliauti inovatyvia prietaiso technologija, kuri užtikrina nuolatinį tobulą rezultatą – ir išlaisvinti savo kūrybiškumą. O kol tai vyksta, ji gali sutelkti visą dėmesį į patiekalo meninį apipavidalinimą ir spalvų parinkimą, kad jos darbai tobulai derėtų su Makoto – ir tuo pačiu sukurtų kontrastą.

Spalvų svaiguly

Įkvėpta Makoto darbuose vyraujančių spalvų, 7000 kartos orkaitėje Helena pirmiausia sukūrė žuvies patiekalą – spalvų ir sudedamųjų dalių inscenizaciją: su saldžiosiomis bulvėmis, marinuotu žiediniu kopūstu, cukinija ir traškiais česnako gabaliukais. Antruoju patiekalu ji pasirinko gaminti antį ir derino ją su “Radicchio” salotomis, svogūnais ir mėlynėmis. Priedus prie mėsos sukomponavo sparno forma, taip išreikšdama laisvę, kokią tik kiekvienas gali jausti maisto ruošimo proceso metu.


“Maisto gaminimui naudojant šias virtuvės technologijas, užplūsta naujas pasitikėjimo savimi jausmas – kuris be galo ramina. Esu įsitikinusi, kad su šiomis technologijomis kiekvienas gali tapti geru virėju. Tikrai kiekvienas.”

 

Jūs esate šiame kelyje

Dėmesio, viskas, maisto ruošimas!